Atleti Gimnazije Kranj presegli lansko sezono

22.05.2018

Področno posamično prvenstvo v atletiki za srednje šole – Kranj

Avtor: Rok Markelj iz 3. e

V petek, 11. 5. 2018, je v Kranju potekalo področno prvenstvo v atletiki za srednje šole. Naši dijaki so se ponovno odlično odrezali. V teku na 100 metrov sta Gimnazijo Kranj zastopala Erazem Pivk iz 2. a in Valentin Dowhyj iz 2. b. Slednji se je s 3. mestom v kvalifikacijah uspel uvrstiti v finale, kjer je ta dosežek še enkrat ponovil. Erazem Pivk je zasedel skupno 9. mesto. Pri moškem skoku v višino je s preskočenimi 182 centimetri slavil Maj Puščenik iz 3. d. Prav tako je bil v teku na 1000 metrov med fanti najboljši Rok Markelj iz 3. e. V teku na 400 metrov sta našo šolo zastopala dva dijaka. Maks Štern iz 3. e je dosegel končno 5. mesto, Samo Mandič iz 3. č pa je končal dve mesti za njim. Zanimivo je bilo tudi pri skoku v daljino, kjer je Klemen Štefe  iz 3. č dosegel 5. mesto.

Tudi dijakinje niso dosegale nič slabših rezultatov. Pri skoku v daljino je 6. mesto zasedla Maja Pogačnik iz 3. f, medtem ko je Mojca Pavlin iz 2. a stopila na najnižjo stopničko v suvanju krogle. V teku na 400 metrov je z odličnim časom zmagala Maja Marš iz 1. c, v isti disciplini pa je Alja Lah iz 1. f dosegla tretje mesto. Prav tako je v teku na 1000 m slavila Klara Mali iz 1. c, medtem ko je nehvaležno četrto mesto je v tem teku pripadalo Neži Pogačar iz 2. a. Kot zadnja preizkušnja je potekala ženska štafeta na 4 x 100 metrov, kjer so naše dijakinje osvojile tretje mesto.

Državno posamično prvenstvo v atletiki za srednje šole v Mariboru

Avtorica: Alja Lah iz 1. f

V sredo, 16. maja 2018, je v Mariboru potekalo državno prvenstvo v šolski atletiki. Na državno raven se je uvrstilo kar šest naših gimnazijcev, a žal Valentin Dowhyj iz 2. b ni nastopil. Na višini je Gimnazijo Kranj zastopal Maj Puščenik iz 3. d, ki si je s preskočenimi 175 centimetri prislužil 7. mesto v skoku v višino. Na teku na 1000 m si je odlično 2. mesto pritekel Rok Markelj iz 3. e, v suvanju krogle pa je 13. mesto osvojila Mojca Pavlin iz 2. a. V teku na 400 m sta Maja Marš iz 1. c in Alja Lah iz 1. f osvojili 14. in 18. mesto.