Julija Mohorič najboljša blokerka, Naja Metelko pa najzaslužnejša igralka (MVP)

11.01.2018

Kranjske odbojkarice osvojile 7. mednarodni odbojkarski turnir Ljubljana OPEN brez izgubljenega seta.

Avtorica: Naja Metelko iz 2. d

Pretekli vikend (prvi teden v januarju 2018) je bil Ljubljani že tradicionalni 7. mednarodni odbojkarski turnir Ljubljana OPEN. V kategoriji kadetinj je nastopila tudi ekipa ŽOK Triglav Kranj, ki je z izjemo dveh igralk, sestavljena iz dijakinj Gimnazije Kranj. Ekipa je že prvi dan tekmovanja v skupinskem delu z odlično igro opravila z nasprotnicami. Dekleta so dosegle prvo mesto v skupini in se uvrstile v polfinale turnirja. S prepričljivo igro so po le dveh nizih premagale ekipo Ankaran Hrvatini in se tako prebile v finale. Tam so se srečale z ljubljansko ekipo Olimp, ki je kljub glasni podpori s tribun klonila proti razigranim Kranjčankam. Igralke ŽOK Triglav Kranj so tako osvojile turnir brez izgubljenega niza. Ekipo so zastopale kranjske gimnazijke Ema Grmek iz 2. a, Gabi Porenta, Julija Mohorič in Naja Metelko iz 2. d, Katjuša Mohorič in Ajda Suhadolnik iz 2. č, Ivana Nagode iz 1. f, Mojca Fekonja iz 1. d, Kaja Gimpelj iz 1. č, Mina Drinovec iz 1. c in dijakinji Maruša Mediževec ter Manca Mohar. Ekipni uspeh sta še nadgradili Julija Mohorič, ki je bila izbrana za najboljšo blokerko, in Naja Metelko, ki je dobila naziv MVP turnirja.